تبلیغات
نوجوانی
نویسندگان

زدودن و پاک کردن موهای زائد بدن جدای از مسئله پاکیزگی آن، خواص فراوانی دارد که هم در شرع مقدس اسلام و هم در طـب به آن سفارش شده است. البـته برای این کار استفاده از پودرهای مخصوص نظافت که به آن نوره (پودر موبر بهداشتی طبیعی) گفته می شود توصیه شده است. در این بخش به اهمیت و فواید استفاده از نوره در طـب و در شرع مقدس اسلام می پردازیم؛

 فواید نوره از نظر اسلام و احادیث مرتبط

از حضرت امیرالمومنین علی(ع) نقل شده؛ دارو کشیدن (رفع موهای زاید بدن با نوره)، دفع دلـگیری و پریشانی خاطر می کند و بدن را پاک می نماید.


از حضرت رسول (ص) نقل شده؛ موی شارب، پشت زهار و زیر بغل را بلند مگذارید همانا شیطان در آنجا، جا می گیرد و پنهان می شود.

 

مدت زمانی که می توان نوره را به تاخیر انداخت

در حدیث معتبر از رسول گرامی اسلام (ص) نقل شده؛ هر مردی که به خدا و روز قیامت ایمان دارد باید موی پشت زهار را زیادتر از چهل روز نگذارد. همچنین حـلال نیست زنی که به خدا و روز قیـامت ایمان داشته باشد ازاله ی موی زهار را بیشتر از بیست روز ترک کند.

از حضرت امام صادق (ع) نقل شده است؛ سنت در نوره کشیدن آن است که هـر پانـزده روز یک مرتبه بکشند. اگر کسـی بـیست و یک روز و در روایتی بیست روز بر او بگذرد که نوره نکشیده باشد قرض کند و نوره بکشد، کسی که چهل روز بگذرد که نوره نکشیده باشد او مومن و مسلمان نیست و برای او هیچ کرامتی نزد خدا نیست.

از حضرت رسول (ص) نقـل شده؛ هر کس ایمان به خدا و روز قیـامت دارد موی زهار را بیشتر از چهل روز نگذارد، پس اگر چیزی نیابد بعد از چهل روز قرض کند و پس نیندازد.

از حضرت امیرالمومنین (ع) نقل شده؛ برای مومن دوست دارم که هر پانزده روز نوره بمالد.

در این باره احادیث و مطالب زیادی وجود دارد که در این مجال نمی گنجد لذا به این مقدار بسنده می شود. در صورت نیاز سؤال نمائید.

با سپاس از حضورتان 

التماس دعا
[ شنبه 17 اسفند 1392 ] [ 11:25 ق.ظ ] [ nasrollah ]
درباره وبلاگ

امار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب